چرم مصنوعی و مواد اولیه مرتبط

افزایش روز افزون تقاضا و استفاده از دستگاه های متنوع در کارخانه های تولید چرم مصنوعی، سبب تولید محصولاتی در طرح، رنگ و کیفیت متنوع و افزایش کاربرد چرم مصنوعی شده است. قیمت مناسب، طول عمر بالا, طرح و رنگ متنوع همه از دلایل افزایش کاربرد چرم مصنوعی می باشد. با خواندن این مقاله با تولیدات متنوع کارخانه های چرم مصنوعی آشنا می شوید و کاربرد تولیدات آن ها رو در زندگی روزمره خود میبینید.

کاربرد چرم مصنوعی

چرم لباسی
انواع کاپشن، پالتو، لباس های زنانه و مردانه با این نوع چرم قابل تولید است.Pvc Eva Poe

چرم کفشی
تولید انواع کفش های ورزشی، کلاسیک مردانه، مجلسی زنانه و بچه گانه با کیفیت قابل قبول از کاربردهای چرم مصنوعی است.

چرم کیفی
این نوع چرم در تولید انواع کیف های رسمی، اداری، مجلسی، ورزشی مردانه زنانه و بچه گانه و همچنین چمدان های مسافرتی کاربرد دارد.

چرم مبلی و صندلی
این نوع چرم مصنوعی در تولید روکش انواع مبل، صندلی و همچنین در صنعت اتومبیل سازی در بخش تزیینات داخلی استفاده می شود.

چرم آستری
چرم آستری یکی از پرکاربرد ترین محصولات کارخانه های تولید چرم مصنوعی است. این نوع چرم در صنعت مبلمان به عنوان آستر روکش مبل، صندلی های استیل و صندلی های ماشین استفاده می شود. در صنعت پوشاک آستر انواع لباس، کیف و کفش را این نوع چرم تهیه میکنند. این محصول در صنعت فرش به منظور ترمز و کناره ی فرش کاربرد دارد. همچنین روکش تخت های بیمارستانی نیز از نوع دیگری از این محصول تهیه می شود.

پارچه های ضد آب (Waterproof)
از این نوع چرم در ساخت انواع چادر های مسافرتی و کمک رسانی و همچنین چادر کامیون خا و وانت بار ها می توان بهره گرفت. سایبان های فروشگاه ها و همچنین انواع کفش و کیف های مدرسه ای دخترانه و پسرانه نیز از این محصول تولید می شوند.

روکش جلد یا گالینگور (Hardcover)
این محصول در تهیه ی روکش جلد انواع کتاب، دفتر، سررسید و زونکن استفاده کرد. از نوع مرغوب گالینگور به منظور تولید انواع ست های تبلیغاتی سازمانی مانند دفتر تلفن، تقویم و … استفاده می شود. این نوع چرم را برای تولید کاغذهای دیواری و همچنین صحافی کتاب نیز استفاده می کنند. گالینگور خارجی دارای طرح ها و رنگ ها بسیار متنوعی است که قیمت بسیار بالایی نسبت به نمونه ی داخلی اش دارد.

چرم های متفرقه مانند چرم کرستی، لمینیت شده ، گاگولیت و …
از آن جایی که خط تولید در کارخانه های تولید چرم مصنوعی دارای دستگاه های متنوعی است، می تواند گستره ی عظیمی از محصولات چرمی را تولید کند. هر کدام از این محصولات با توجه به خصوصیات متفاوتشان دارای کاربردهای گوناگونی که در صنایع مختلفی استفاده می شوند. مانند چرم های لمینیت شده که به عنوان چرم بغل دری یا سقفی در صنعت اتومبیل سازی مورد استفاده قرار می گیرد. یک نوع دیگر از چرم مصنوعی در تهیه و ساخت انواع توپ های ورزشی کاربرد دارد.

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.